mixintheboxir | آموزش و ارائه خدمات موسیقی محور

دانلود کمپرسور نوری-تیوبی Softube TLA-100A V2.5.10

دانلود کمپرسور نوری-تیوبی Softube TLA-100A V2.5.10

کمپرسور های نوی-تیوبی مثل LA-2A گذشته افسانه ای داشته اند و صدایی افسانه ای! ولی خوب با توجه بیش از حد به بعضی ابزار، از بزرگی و قدرتمند بودن بقیه ابزار غافل خواهیم شد! مثلا یکی از بهترین ابزار به نظر من و پرکاربرد ترین آنها در میکس و مسترینگ های من؛ Softube TLA-100A میباشد. این نام در اکثر پروژه های من توسط هنرجو ها دیده شده و برایشان سوال بود که چطور از پلاگین تکراری در اکثر موارد کاربردی متفاوت گرفته میشود؟!

در ادامه به بررسی و دانلود Softube TLA-100A میپردازیم.

یک کمپرسور نوری-تیوبی!

از قدرت و کیفیت این ابزار، هرچه بگویم کم گفته ام! ولی خلاصه امر این است که کمپرسور TLA-100A بینهایت منعطف بوده و در هر شرایطی کاربرد خوبی خواهد داشت. از کمپرس Gentle وکال و استرینگ تا کمپرس Aggressive درامز و بیس، کاراکتر و عمق بخصوصی دریافت خواهید کرد.

همانند اکولایزر EQF-100، سیگنال ورودی تعیین کننده رفتار کمپرسور خواهد بود. پس داشتن هدروم کافی یکی از اساسی ترین موارد در بکارگیری این کمپرسور است.

کمپرسور های تیوبی، مشهور به گرما و شفافیت (به اصطلاح صدای بهشتی) هستند و شبیه سازی چنین جزئیاتی در محیط پلاگین، کار بسیار دشواریست! اما شرکت های خلاق و با تجربه ای مثل Softube به خوبی از پس این مشکل بر می آیند!

اتک و ریلیز متفاوت!

مقوله اتک و ریلیز در کمپرسور TLA-100A با شبیه سازی های LA-2A متفاوت است. در کمپرسور مذکور، اتک و ریلیز دارای سه حالتِ Fast, Medium و Slow بوده که در هر کدام از این حالات، به صورت اتوماتیک متریال صوتی تحت تاثیر قرار میگیرند. درواقع کمپرسور TLA-100A نیمه-خودکار محسوب میشود. اما کمپرسور Teletronix LA-2A یک کمپرسور کاملا خودکار است و با متریال صوتی وفق پیدا میکند.

بخشی برای سچوریشن

یونیت مادر، مطابق گین سیگنال ورودی روی متریال صوتی سچوریشن اعمال میکند. شرکت سافتیوب برای داشتن کنترل بیشتر، بخشی برای کنترل این سچوریشن/دیستورشن ایجاد کرده که کاربر با کنترل بیشتری روی کاراکتر و تفکیک کمپرسور، از آن بهره بگیرد.

پیچ Saturation از Clean تا High قابل کنترل است که وقتی در موقعیت ساعت 12 قرار میگیرد، دقیقا مثل یونیت TLA-100A برخورد خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
rotate_right
بستن

Send Message

image
بستن

My favorites

image
اعلانات visibility rotate_right بستن
image
image
arrow_left
arrow_right